Hliníkové
systémy pro stavebnictví

Slunolamy Sun Protection s perovskitovými články

24. srpna se v sídle společnosti Aliplast v Lublinu uskutečnila premiéra instalace lamel - slunolamů/Sun Protection/ s perovskitovými články od společnosti Saule Technologies.

Systém lamel - slunolamů /Sun Protection/, který byl představen při premiéře v Lublinu, nejen chrání budovu před přehřátím nebo přechlazením, ale také výrazně snižuje provozní náklady na klimatizaci a vytápění. Vyrábějí také čistou energii ze slunečního záření. Díky automatizačnímu systému Animeo společnosti Somfy spolupracují perovskitové lamely s meteorologickou stanicí instalovanou na střechách. Pomocí průběžně aktualizovaných meteorologických údajů a funkce "sledování slunce", automaticky upravují svou polohu. Cílem je zajistit energetickou účinnost budovy a zaručit tepelný komfort a ochranu před ostrým světlem pro uživatele budovy - bez ohledu na roční období.

Jedná se o první komerční využití technologie perovskitových solárních článků na světě a naše společnost je prvním zákazníkem.

 

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb v souladu s zásadami ochrany osobních údajů. Můžete zadat podmínky pro ukládání nebo přístup k souborům cookie v prohlížeči nebo konfiguraci služby.