/img/slider/13/thumbnail.webp?v=bd94cd48ca021e7edd01b21a2522d2f6
Systémy Aliplast
s certifikací Cradle to Cradle®

Certifikace Cradle to Cradle

Hliníkové okenní a dveřní systémy vyráběné společností Aliplast: Genesis 75, Star, Econoline, SP800i+, Max Light, EFi+, Office, protipožární systémy FR65 a FR90 a fasádní systém MC WALL mají stříbrný certifikát Cradle to Cradle.

Certifikace Cradle to Cradle™ je mezinárodně uznávaným měřítkem bezpečnějších a udržitelnějších řešení vytvořených pro ekonomiku s uzavřeným cyklem. Návrháři a výrobci po celém světě se spoléhají na certifikovaný standard Cradle to Cradle. Tato certifikace představuje průlomový způsob navrhování a výroby materiálů, které mají pozitivní dopad na lidi a planetu.

Certifikace Cradle to Cradle se zaměřuje na ekologické aspekty výrobku a jeho výrobního procesu. Název "od kolébky ke kolébce" znamená, že nejdůležitějším aspektem je recyklovatelnost výrobku - jedná se o podporu hospodářství s uzavřeným cyklem. Na základě tohoto konceptu jsou vybírány výrobky, které jsou vyrobeny z plně recyklovatelných materiálů. To se následně projevuje v optimalizované efektivitě a péči o kvalitu života a životní prostředí v rámci udržitelného rozvoje.

Certifikaci lze udělit na pěti úrovních: základní, bronzová, stříbrná, zlatá, platinová - posuzuje se až pět kategorií kvality:

  • zdravý materiál: výrobky jsou vyrobeny z materiálů, které jsou bezpečné a zdravé pro lidi a životní prostředí.
  • opětovné použití materiálů: výrobky jsou navrženy tak, aby všechny součásti mohly být bezpečně znovu použity.
  • obnovitelná energie a uhlíková stopa: výrobky jsou vyráběny z obnovitelné energie, která neznečišťuje životní prostředí.
  • hospodaření s vodou: výrobky jsou vyráběny s cílem chránit a zlepšovat vodní zdroje.
  • společenská odpovědnost: produkty jsou vyráběny s ohledem na sociální a environmentální spravedlnost.

Certifikace potvrzuje, že výrobce provádí skutečné a konkrétní kroky v oblasti péče o životní prostředí. Výrobci, kteří získali certifikát, se zavazují pracovat na neustálém zlepšování výrobků v každém z hodnocených aspektů.

Všechna řešení značky Aliplast s certifikací C2C jsou k dispozici standardně bez příplatku a splňují standardy budoucnosti.

 C2C Fire proof system
C2C Fire proof system
 C2C Aluminium systems for windows, doors, sliding doors, facades walls
C2C Aluminium systems for windows, doors, sliding doors, facades walls

Navštivte naše další služby
Aliplast Extrusion, Corialis