Hliníkové
systémy pro stavebnictví

Certifikace Cradle to Cradle

Hliníkové okenní a dveřní systémy vyráběné společností Aliplast: Genesis 75, Star,Econoline, SP800i+, Max Light, EFi+, Office, protipožární systémy FR65 a FR90 a fasádní systém MC WALL mají stříbrný certifikát Cradle to Cradle.

Certifikace Cradle to Cradle™ je mezinárodně uznávaným měřítkem bezpečnějších a udržitelnějších řešení vytvořených pro ekonomiku s uzavřeným cyklem. Návrháři a výrobci po celém světě se spoléhají na certifikovaný standard Cradle to Cradle. Tato certifikace představuje průlomový způsob navrhování a výroby materiálů, které mají pozitivní dopad na lidi a planetu.

Certifikace Cradle to Cradle se zaměřuje na ekologické aspekty výrobku a jeho výrobního procesu. Název "od kolébky ke kolébce" znamená, že nejdůležitějším aspektem je recyklovatelnost výrobku - jedná se o podporu hospodářství s uzavřeným cyklem. Na základě tohoto konceptu jsou vybírány výrobky, které jsou vyrobeny z plně recyklovatelných materiálů. To se následně projevuje v optimalizované efektivitě a péči o kvalitu života a životní prostředí v rámci udržitelného rozvoje.

Certifikaci lze udělit na pěti úrovních: základní, bronzová, stříbrná, zlatá, platinová - posuzuje se až pět kategorií kvality:

  •     zdravý materiál: výrobky jsou vyrobeny z materiálů, které jsou bezpečné a zdravé pro lidi a životní prostředí.
  •     opětovné použití materiálů: výrobky jsou navrženy tak, aby všechny součásti mohly být bezpečně znovu použity.
  •     obnovitelná energie a uhlíková stopa: výrobky jsou vyráběny z obnovitelné energie, která neznečišťuje životní prostředí.
  •     hospodaření s vodou: výrobky jsou vyráběny s cílem chránit a zlepšovat vodní zdroje.
  •     společenská odpovědnost: produkty jsou vyráběny s ohledem na sociální a environmentální spravedlnost.


Certifikace potvrzuje, že výrobce provádí skutečné a konkrétní kroky v oblasti péče o životní prostředí. Výrobci, kteří získali certifikát, se zavazují pracovat na neustálém zlepšování výrobků v každém z hodnocených aspektů.

Všechna řešení značky Aliplast s certifikací C2C jsou k dispozici standardně bez příplatku a splňují standardy budoucnosti.

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb v souladu s zásadami ochrany osobních údajů. Můžete zadat podmínky pro ukládání nebo přístup k souborům cookie v prohlížeči nebo konfiguraci služby.