Hliníkové
systémy pro stavebnictví

Aktuality

Společnosti Aliplast Sp. z o.o. a Aliplast Extrusion Sp. z o.o. úspěšně dokončily proces dozorového auditu integrovaného systému řízení na shodu s normami 9001/ 14001/ 45001. Opět jsme potvrdili shodu systému řízení našich společností s požadavky norem.
26.09.2022
ČTI DÁL
Skupina Corialis získala zlatou medaili od společnosti EcoVadis, přední světové ratingové platformy pro hodnocení aktivit a postupů společností z hlediska společenské odpovědnosti, včetně závazků v oblasti životního prostředí.
19.09.2022
ČTI DÁL
Založení Aliplast Group Foundation Intenzita našich aktivit se proměnila v konkrétní činy. S potěšením oznamujeme založení Nadace skupiny Aliplast. Dne 29. března tohoto roku byly podepsány dokumenty zakládající Nadaci skupiny Aliplast.
08.04.2022
ČTI DÁL
S potěšením oznamujeme, že společnost Aliplast Extrusion, působící v rámci skupiny Aliplast, uvedla na trh svůj čtvrtý lis na lisování hliníku.    Společnost Aliplast Extrusion má celkem 4 lisy: dvě linky Tecalex s tlakem 2200T a 2800T a dvě linky OMAV s tlakem 2400T. Nejnovější řada je 8palcový lis s tlakem 2400T.
24.02.2022
ČTI DÁL
S potěšením oznamujeme, že společnost Centroalum se sídlem ve Španělsku se připojila ke skupině Corialis. Společnost Centroalum navrhuje a vyrábí hliníkové okenní a dveřní systémy již 30 let. Jedná se o další krok v dynamickém rozvoji skupiny Corialis, jejíž součástí jsou společnosti Aliplast Sp. z o.o. a Aliplast Extrusion. Skupina Corialis je lídrem v oblasti konstrukce a výroby vysoce kvalitních a technologicky vyspělých hliníkových systémů.  Úspěch skupiny Corialis je založen na zkušených týmech a inovativních technologických parcích v Belgii, Francii, Polsku, Velké Británii a Portugalsku.
10.02.2022
ČTI DÁL
Jednou z priorit společnosti Aliplast je podnikání v souladu s životním prostředím a s ohledem na přirozené prostředí člověka. Naše cíle chceme realizovat ve spolupráci s podobně smýšlejícími organizacemi, a proto jsme vstoupili do Polish Green Building Council). Polish Green Building Council) (PLGBC) je nevládní organizace, která od roku 2008 propaguje šetrné budovy a udržitelný rozvoj. Mezi úkoly PLGBC patří poskytování informací a usnadňování přístupu ke znalostem o ekologickém stavění a posilování základů udržitelné výstavby v Polsku.  Asociace patří do skupiny 70 rad green building councils, které působí po celém světě a jsou sdruženy ve World Green Building Council. V Polsku sdružuje PLGBC přibližně stovku subjektů, včetně firem a institucí, významných odborníků a zástupců vědeckého světa, kterým je blízká myšlenka rozvoje zelených budov v Polsku. Jsme rádi, že jako člen PLGBC budeme mít možnost podílet se na práci asociace a přispět tak k popularizaci informací týkajících se moderních technologií používaných v ekologickém stavitelství. Naším záměrem je podporovat stavební sektor v Polsku prosazováním a uplatňováním zásad udržitelného rozvoje a trojí odpovědnosti: environmentální, sociální a ekonomické. Doufáme, že naše aktivity ve spolupráci s PLGBC přispějí ke zvýšení společenského povědomí a zlepšení stavu životního prostředí v Polsku.
01.02.2022
ČTI DÁL
Společnost Aliplast Sp. z o.o. se umístila na 4. místě mezi společnostmi s tržbami nad 250 milionů PLN v Lublinském vojvodství Zprávu Forbes Diamonds 2022 připravila redakce časopisu Forbes a společnost Dun & Bradstreet Poland.  Jedná se o 14. vydání žebříčku společností, které v posledních třech letech nejrychleji zvyšovaly svou hodnotu.  Pro naši společnost je to ušlechtilá cena, protože letos byly do seznamu zařazeny pouze společnosti, jejichž hodnota za poslední tři roky vzrostla o 15 % a více!  Diamantový titul Forbesu potvrzuje pozici společnosti Aliplast mezi nejlepšími firmami na polském trhu a utváří obraz nejen našeho odvětví, ale i polské ekonomiky. Takové ocenění nás jistě motivuje k dalšímu úsilí a ke stanovení dalších ambiciózních cílů.
31.01.2022
ČTI DÁL
Společnost Aliplast se opět stala partnerem při pořádání přednášek v rámci cyklu Masters of Architecture v roce 2022. Letošní ročník se uskuteční 27. ledna 2022 a jeho hostem bude Jörg Leeser, zaměstnanec německé společnosti BeL, která projektuje experimentální sociální sídliště a na jejich výstavbě se podílí celá místní komunita. "Masters of Architecture" je cyklus přednášek, který má v Polsku mimořádný význam, a který pořádá katovická pobočka Spolku polských architektů. Setkání v rámci této série pořádají již osmnáct let významní architekti z celého světa, včetně držitelů Pritzkerovy ceny a ceny Miese van der Rohe. Jejich cílem je propagace současných trendů v architektuře, šíření moderních řešení a nekonvenčního způsobu navrhování. Srdečně Vás zveme k účasti na této jedinečné akci!
24.01.2022
ČTI DÁL
S potěšením oznamujeme, že certifikát Qualideco (číslo licence PL-001) společnosti Aliplast Sp.z o.o. byl prodloužen do roku 2022. To potvrzuje, že celý proces práškového lakování ve společnosti Aliplast probíhá podle přísných norem, což zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu našich výrobků.
10.01.2022
ČTI DÁL
Systém skrytého křídla je projektanty preferované řešení umožňující "skrytí křídel" v hliníkovékonstrukci. Pomocí tohoto řešení fixní a otvíravé okna vypadají identicky.
20.12.2021
ČTI DÁL
24. srpna se v sídle společnosti Aliplast v Lublinu uskutečnila premiéra instalace lamel - slunolamů/Sun Protection/ s perovskitovými články od společnosti Saule Technologies. Systém lamel - slunolamů /Sun Protection/, který byl představen při premiéře v Lublinu, nejen chrání budovu před přehřátím nebo přechlazením, ale také výrazně snižuje provozní náklady na klimatizaci a vytápění. Vyrábějí také čistou energii ze slunečního záření. Díky automatizačnímu systému Animeo společnosti Somfy spolupracují perovskitové lamely s meteorologickou stanicí instalovanou na střechách. Pomocí průběžně aktualizovaných meteorologických údajů a funkce "sledování slunce", automaticky upravují svou polohu. Cílem je zajistit energetickou účinnost budovy a zaručit tepelný komfort a ochranu před ostrým světlem pro uživatele budovy - bez ohledu na roční období. Jedná se o první komerční využití technologie perovskitových solárních článků na světě a naše společnost je prvním zákazníkem.
26.08.2021
ČTI DÁL
S potěšením oznamujeme, že hliníkové systémy značky Aliplast získaly stříbrný certifikát Cradle to Cradle. Společnost Aliplast získala certifikát Cradle to Cradle.  Stříbrný certifikát získaly hliníkové okenní a dveřní systémy (Genesis 75, Star, Econoline, SP800i+, Max Light, EFi+, Office), protipožární systémy (FR65, FR90) a  fasádní systém MC WALL.  Certifikace Cradle to Cradle™ je mezinárodně uznávaným měřítkem bezpečnějších a udržitelnějších řešení vytvořených pro uzavřenou ekonomiku. Designéři, výrobci a značky po celém světě spoléhají na standard Cradle to Cradle Certified™ jako na průkopnický způsob navrhování a výroby materiálů, které mají pozitivní dopad na lidi a planetu. Certifikát Cradle to Cradle Certified™ je také uznáván jako preferovaný standard pro rozhodování o odpovědném nákupu.
28.07.2021
ČTI DÁL
S cílem optimalizovat výrobní procesy a zvýšit efektivitu výroby se společnost Aliplast Group rozhodla zavést mezinárodní normu pro energetický management PN-EN ISO 50001:2018. Certifikací systému energetického managementu chceme našim zákazníkům a zaměstnancům ukázat, jak je pro nás energetická účinnost důležitá a jak s energií efektivně hospodařit. Racionální hospodaření s energií společnosti Aliplast bude přínosem jak pro životní prostředí, tak pro naši společnost. Certifikace ISO 50001, která doplňuje aktuálně zavedený a udržovaný systém environmentálního managementu, potvrzuje, jak je pro nás životní prostředí důležité. Politika kvality společnosti Aliplast: https://www.aliplast.cz
14.07.2021
ČTI DÁL
Slide Glass je posuvný systém bez tepelné izolace. Systém se vyznačuje minimální viditelností hran hliníkových profilů, což zajišťuje maximální transparentnost a vizuální jednoduchost konstrukce.
30.06.2021
ČTI DÁL
Paleta Aliplast Loft View byla doplněna o nový dekor: RUSTIKÁLNÍ REZ/RUST01
25.05.2021
ČTI DÁL
Paleta Aliplast Wood Colour Effect byla rozšířena o novou řadu dekorů  Aliplast Loft View.
08.04.2021
ČTI DÁL
Do autorizované zóny po přihlášení byl přidán nový katalog OUTSIDE OPENING WINDOWS.
23.03.2021
ČTI DÁL
Společnost Aliplast zahájila proces certifikace Cradle to Cradle® svých architektonických systémů , který potvrzuje efektivní využívání zdrojů, ekonomické nakládání s odpady a zajišťuje maximální ochranu zdraví zaměstnanců a uživatelů.
11.02.2021
ČTI DÁL
 MC FIRE ROOF systém protipožárních světlíků s třídou požární odolnosti REI45.
18.11.2020
ČTI DÁL
Tepelně izolovaný systém protipožárních posuvných dveří. Konstrukce vyrobené na základě systému FR90 se vyznačují třídou požarní odolnosti EI30 dle ČSN-EN 1634-1+A1:2018-03
10.11.2020
ČTI DÁL
Novinka v nabídce systémů Aliplast - tepelně izolovaný hliníkový systém určený k projekci panelových dveří Genesis 75
25.08.2020
ČTI DÁL
Genesis OUT - novinka v nabídce systémů Aliplast. Tříkomorový systém určený ke konstruování oken otevíraných a výklopných ven.Genesis OUT je charakteristický slícovanou vnitřní plochou rámu a křídla. 
10.07.2020
ČTI DÁL
Tepelně izolovaný protipožární systém. Konstrukce vyrobené na základě systému FR65 se vyznačují třídou požární odolnosti EI30.
01.07.2020
ČTI DÁL
Společnost Aliplast doplnila svou nabídku o systém určený pro návrh vnitřních dělících příček OFFICE. Jedná se o komorový systém bez tepelné izolace charakteristický svými vysokými akustickými parametry. Estetika, funkčnost, jednoduchá a rychlá prefabrikace jsou další výhody systému.
07.04.2020
ČTI DÁL
Vážený zákazníku, navzdory současné obtížné situaci společnost Aliplast pracuje pro Vás beze změn. Provedli jsme veškerá nezbytná opatření, abychom zajistili veškeré výrobní procesy a počet zaměstnanců. Byly zavedeny interní postupy, které zajišťují dodržování vládních směrnic a pokynů WHO. Připravili jsme se na nadcházející období dobře. Naše výroba pracuje na plnou kapacitu a naše skladové zásoby suroviny a materiálu byly navýšeny. Rádi bychom Vás ujisitili, že v současné době nepředpokládáme žádné potíže při expedici zboží dle harmonogramu. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte kontaktovat Vašeho obchodního zástupce. Sledujte prosím naše zpravodaje a naše internetové stránky. Pokud se situace změní, budeme Vás o tom okamžitě informovat.
30.03.2020
ČTI DÁL
Vzorník porvchových úprav Aliplast Wood Colour  Effect byl doplněn o nové úpravy: ŠEDÝ DUB, BĚLENÝ BUK a BĚLENÝ DUB.
25.03.2020
ČTI DÁL
Společnost Aliplast doplnila svou nabídku o okenní systém Max Light. Systém Max Light se vyznačuje štíhlými profily a minimalistickým designem, který dává konstrukcím moderní průmyslový charakter. Max Light je skupina okenních systémů vyznačujících se jedinečným designem pro moderní architektonické projekty.
19.03.2020
ČTI DÁL
S potěšením oznamujeme, že společnost Aliplast Sp. z o.o. získal certifikát Qualanod (certifikát č. 1808), který potvrzuje nejvyšší kvalitu eloxovaných povrchů na hliníkových profilech. Aby byla zaručena kvalita eloxování hliníkových profilů ve společnosti Aliplast,  probíhá tento proces v souladu s pokyny a technologickými požadavky certifikátu Qualanodu.
02.12.2019
ČTI DÁL
S potešením Vám oznamujeme, že spoločnosť Aliplast získala certifikát Qualanod (certifikát č. 1808), ktorý potvrdzuje najvyššiu kvalitu anódových povlakov na hliníkových profiloch.    
28.11.2019
ČTI DÁL
Vertikálně posuvné okno VS600 - novinka v nabídce Aliplast. Systém se zvýšenou tepelnou izolací určený pro návrh vertikálně posuvných konstrukcí.
08.04.2019
ČTI DÁL
Společnost Aliplast otevírá novou eloxovnu. Společnost Aliplast dokončila výstavbu nového výrobního závodu o rozloze 6 000 m2 a spustila novou výrobní linku určenou k rafinaci hliníkových povrchů - eloxování.
29.03.2019
ČTI DÁL
Dovolujeme si Vás informovat, že aktuální program Alixel Roofs_15_03_2019 je k dispozici v autorizované oblasti.
20.03.2019
ČTI DÁL
Společnost Aliplast uvedla do provozu novou vertikální lakovnu.Linka „šitá na míru” vysoce výkonnému lakování hliníkových profilů. Jena z nejmodernějších na trhu.
20.03.2019
ČTI DÁL
Insect system – Systém plisovaných moskytiér – novinka
08.03.2019
ČTI DÁL
Společnost Aliplast otestovala konstrukci blokové fasády MS v IFT Rosenheim. Testovaná konstrukce o rozměrech: 3300 x 5000 mm Získané výsledky během zkoušky: propustnost vzduchu AE, vodotěsnost RE1200, zatížení větrem 2200PA, bezpečnostní zkouška 3300 PA.  
15.01.2019
ČTI DÁL
Skupina dveřních systémů SP800i+ byla rozšířena o řešení panelových dveří s oboustrannou překryvnou výplní. Toto řešení se vyznačuje velmi dobrou tepelnou izolací.
14.01.2019
ČTI DÁL
Tepelně izolovaný protipožární systém. Konstrukce vyrobené na základě systému FR90 jsou charakterizovány třídou požární odolnosti EI30 (E1), EI60 (E1). Stavební hloubka systému 90 mm. Možnost použití dvojskel, trojskel a neprůhledných panelu. Systém je kompatibilní se systémem STAR.
03.04.2018
ČTI DÁL
ZOBRAZIT VÍCE

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb v souladu s zásadami ochrany osobních údajů. Můžete zadat podmínky pro ukládání nebo přístup k souborům cookie v prohlížeči nebo konfiguraci služby.