Hliníkové
systémy pro stavebnictví

Imperial

Imperial OUT

 • Tříkomorový systém určený ke konstruování oken otevíraných a výklopných ven.
 • Systém Imperiál OUT je plně kompatibilní s okenním systémem (stejné spojovníky, těsnění, zasklivací lišty).
 • Imperial OUT je charakteristický slícovanou vnitřní plochou rámu a křídla. Takové okna umožňují plné využití prostoru uvnitř budovy.
 • Okna otevíravé ven můžou být vybaveny ve dva různé typy závěsů: závěsy otočné nebo nůžkové; použité kování umožňuje vyklopení křídla ven nahoře nebo dole; Existuje možnost otevírání oken ven při použití blokace otevření.
 • Možnost osazení oken díky reverznímu profilu ve vitrínách.
 • Možnost ohýbaní profilů (přesná specifikace profilů včetně detailů, technických možností ohýbaní profilů) – jsou dostupné na našich webowých stránkách www.aliplast.cz v autorizované sekci po příhlášení.
 • Maximální rozměry a maximální zatížení konstrukcí ze systému Imperial OUT:
  - okna výklopné - minimální šířka a výška křídla 500 mm, maximální šířka a výška křídla 2000 mm, maximální hmotnost křídla 100 kg pro okna výklopná
  - okna otevíravá - minimální šířka a výška křídla 500 mm, maximální šířka a výška křídla 1500 mm, a výška křídla 3000 mm, maximální hmotnost křídla 120 kg pro okna otevíravá
 • Vyníkající tepelné vlastnosti dosahuje použitím speciálních izolačních vložek vložených do komory profilu a kolem zasklení, čímž se vylepší izolační vlastnosti v řezu konstrukce o 0,2-0,4 W/m²K.
 • Tento systém je velice populární ve Skandinávii a ve Velké Británii. Dokonale se vyjímá v domech stylizovaných jako staré šleštická sídla, dřevostavbami nebo jednoduchými domy skandinávského typu. K oknům tohoto typu jsou často používány okenice.
 • Možnost montáže na oknech systému Flyscreen - sítě proti hmyzu.
 • Možnost lakování profilů dle palety RAL (Qualicoat 1518), lakování na lince DECORAL®, která dodá profilům jedinečný vzhled dekorů dřeva Aliplast Wood Colour Effect (Qualideco PL-0001), eloxování (Qualanod 1808).

 

systém materiál hloubka rámu hloubka křídel tloušťka zasklení typ oken
IP OUT
hliník /polyamid 65 mm 74 mm max 61 mm
otevírané ven
IP OUT i+ hliník /polyamid 65 mm 74 mm max 61 mm
otevírané ven
dane techniczne
systém

součinitel prostupu tepla Uf*

spárová průvdušnost
odolnost proti zatížení větrem vodotěsnost
IP OUT
Uf od 1,85  W/m2K Třída 4; ČSN EN 12207 Třída C5/B5; ČSN EN 12210

Třída E900; ČSN EN 12208

IP OUT i+ Uf od 1,68  W/m2K Třída 4; ČSN EN 12207  Třída C5/B5; ČSN EN 12210 Třída E900; ČSN EN 12208

 * Tepelná izolace je závislá na použitých profilacích a použitém zasklení.

SOUBORY KE STAŽENÍ:

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb v souladu s zásadami ochrany osobních údajů. Můžete zadat podmínky pro ukládání nebo přístup k souborům cookie v prohlížeči nebo konfiguraci služby.